George Marin

Echipa națională U18 a României a încheiat pe locul secund turneul din Portugalia în urma victoriei, 1-0, contra echipei similare a Turciei, înregistrată în al treilea meci al competiției amicale. Victoria a fost obținută prin autogolul marcat de mijlocașul turc Metin Furkan, în minutul 9.
După ce a fost cel mai bun marcator al echipei noastre şi cel mai bun jucător de pe teren al României, contra Spaniei şi Portugaliei, jucătorul petrolist Ianis Stoica (în foto cu nr.7) a evoluat din minutul 69, antrenorul Daniel Oprescu trimițând pe teren și jucători care au evoluat mai puțin în precedentele două partide.
Turneul a fost câștigat de echipa gazdă, Portugalia.
Lotul convocat de Daniel Oprescu pentru acest turneu a fost următorul:
Portari: Răzvan Sava (Pescara), Raul Opric (UTA Arad)
Fundași: Alexandru Chilili (FC Voluntari), Andrei Iana (LPS Cetate Deva), David Tălmaciu (SR Municipal Brașov), Ionuț Mitran (Universitatea Craiova), Darius Grosu (FC Viitorul), Nicolae Sima (FC Viitorul), Ștefan Ștefanovici (Juniorul Vaslui)
Mijlocași: Soma Casiadi Bakó (AFK Cszikszereda), Ovidiu Perianu (FCSB), Botond Szondi (AFK Cszikszereda), Ianis Stoica (FC Petrolul Ploiești), Florin Bălan (FC Voluntari), Mihai Danciu (Universitatea Craiova), Constantin Grameni (FC Viitorul), Mădălin Pascu (AFC Unirea 04 Slobozia)
Atacanți: Ahmed Bani (Dinamo București), Ion Vasluian (AFC Ripensia Timișoara), Ovidiu Rasoveanu (CS Pandurii Lignitul Tg. Jiu).
De remarcat că, lotul inițial a suferit unele modificări înainte de reunire: Alexandru Crivac (FC Viitorul), Octavian Popescu (Universitatea Craiova), Alexi Pitu și Louis Munteanu (ambii FC Viitorul) au fost înlocuiți de Constantin Grameni (FC Viitorul), Mădălin Pascu (AFC Unirea 04 Slobozia), Ion Vasluian (AFC Ripensia Timișoara) respectiv Ovidiu Rasoveanu (CS Pandurii Lignitul Tg. Jiu).