FC Petrolul a susţinut un joc-test în această seară, pe terenul formaţiei din cel de-al treilea eşalon Fortuna Brazi. Gazdele s-au impus cu scorul de 1-0, unicul gol al întâlnirii fiind marcat de către V. Munteanu (25).
Partida s-a disputat pe durata a 80 de minute, prima repriză de 30 de minute, iar cea de-a doua de 50, Mircea Rednic rulând cu această ocazie 24 de jucători. Menajat, Soni Mustivar n-a evoluat niciun minut, în vreme ce Constantin Grecu îşi continuă programul de recuperare după o mai veche accidentare.
“Galben-albaştrii” au început întâlnirea cu Bornescu – Achim, Galamaz, Szukala, Guilherme – Boudjemaa, Hoban, Cristescu, Morar – Opriţa, Younes. După pauză, pe teren au intrat Povilas (60 Hamutovski) – Alcenat, Neag (61 Crişan), Szukala, Yamissi – Cojocnean, Hoban (44 Catană), Marinescu, Cristea (33 Morar) – Bokila, Tony. “Căpitan” în debutul părţii secunde, Adrian Cristea a părăsit terenul după doar trei minute, din cauza unei accidentări.
De partea cealaltă, pentru Fortuna Brazi au jucat A. Vlad – C. Gheorghe, Bilia, Marin, Tegzes – V. Munteanu (54 Ungureanu, 78 Floruţ), Cioinac, Minciună, Năstase (74 Căt. Vlad) – Elek (48 Vişan), Borbely (70 Butoi).