Echipa secundă a CSM Petrolul Ploieşti rămâne invincibilă în Sala Sporturilor Olimpia, reuşind să obţină cea de-a 5-a victorie consecutivă pe teren propriu în Grupa B a Ligii I de Baschet Masculin!
Băieţii pregătiţi de Ionuţ Ivan şi Cristi Trandafir s-au impus din nou fără probleme, scor 87-50 (19-14, 16-14, 26-10, 26-12), în faţa Politehnicii Iaşi, formaţie care reuşea în urmă cu doar două zile să surprindă, câştigând în Copou în faţa primei clasate, CS Universitatea Cluj-Napoca.
Dacă prima repriză a fost ceva mai echilibrată, oaspeţii având ceva resurse pentru a răspunde jocului energic al „galben-albaştrilor”, în schimb, după pauză, diferenţa a crescut constant, toţi cei 12 jucători utilizaţi de Ionuţ Ivan reuşind să-şi treacă numele pe lista marcatorilor. Pentru CSM Petrolul 2 Ploieşti au jucat : L. Diaconescu (10 puncte, 11 recuperări), C. Dinu (10, 2×3), T. Pîrvu (10), R. Movileanu (9, 1×3), Al. Chirilă (8, 1×3), R. Pătraru (7, 1×3), R. Popa (6, 2×3), D. Raşoga (6), Al. Dimov (6), G. Mihalache (6), A. Suciu (5, 1×3), A. Rogozanu (4).
Urmează o scurtă pauză în Liga I, runda a 11-a, în care CSM Petrolul 2 Ploieşti va juca tot pe teren propriu, cu CSŞ VSK Gheorghieni, fiind programată duminică,