Ultima rundă a eșalonului trei valoric a adus pentru echipele prahovene o singură victorie, obținută de CS Blejoi, care a revenit, după pauză, în meciul cu Aro Câmpulung, scor 2-1, doi jucători împrumutați de Petrolul, Pătrșacu și Tolea, reușind să ”rupă” formația din Blejoi în partea secundă, în învingătoare și în principal urmăritoare a celor de la CS Dinamo, fiind clar că, în această serie, în afară de Popești Leordeni, nu prea mai poate emite pretenții altcineva.
Din păcate, CSO Plopeni a ”pățit” la ultima fază ce nu-și dorea, anume să încaseze golul care a privat echipa de un nou succes, fiind egalată în ”prelungirile prelungilor”. Cu om în minus din min. 5 (eliminare Păun), plopenarii au reușit totuși să deschidă scorul prin Minea, dar au scăpat printre degete succesul, finalul de meci fiind unul cu ceva incidente.
Și Tricolorul Breaza a pierdut, chiar dacă a marcat de trei ori! Elevii lui Marius Vișan au fost învinși de echipa din Moreni, cu 4-3, plătind tribut unei prime reprize foarte slabe.
Din păcate, CS Păulești s-a ”detașat” în postura de lanternă roșie, pierzând la scor și la CS Dinamo, scor 5-1. Ciudat, cei din Păulești au reușit să-și păstreze tabela intactă, până la pauză, dar echipa prahoveană a primit… 5 goluri în partea secundă!