V. S.
Inspectoratul de Jandarmi Județean Prahova va evalua, la sfârșitul acestei săptămâni, ofertele ce vor fi depuse pentru furnizarea de căști de protecție cu vizor, dar și pentru serviciile de reparare a 12 bucăți de veste antiglonț și a 16 căști antiglonț.
Potrivit unui anunț publicat în Sistemul Electronic de Achiziții Publice, Inspectoratul de Jandarmi Județean Prahova va aloca – estimativ – 30.000 de lei atât pentru cumpărarea prin achiziție directă a 45 de căști de protecție cu vizor, dar și pentru repararea componentelor antiglonț menționate. În anunțul de achiziție se specifică și că termenul de furnizare a căștilor și de reparare a vestelor și a căștilor antiglonț este spre sfârșitul lunii aprilie.
Nu orice societate se poate prezenta la această selecție de oferte, pentru că firmele interesate de încheierea contractelor cu Jandarmeria Prahova trebuie să dețină, obligatoriu, autorizări și certificări specifice pentru serviciul de reparații veste și căști antiglonț, iar ofertele de preț vor trebui însoțite de mostre, de raport de încercare și de specificații tehnice.
			
		













