Petrolul a ajuns la cea de-a patra victorie consecutiva in Liga a II-a. Astazi, elevii lui Rachita s-au impus la Arad, cu scorul de 3-2, impotriva UT-ei. Budescu a marcat primul gol, in minutul 19, dupa ce a transformat un penalti obtinut de Oprita. Gazdele au egalat cu 5 minute inaintea pauzei, prin Purece, care a marcat din lovitura libera. In minutul 55, Oprita a inscris cu un sut sub transversala de la marginea careului. Aradanii au restabilit egalitatea, in minutul 76, cand centrarea de pe dreapta a lui Pecarov a reluat in gol de la 5 metri de Tucudean, nemarcat. Golul victoriei galben-albastrilor a venit 2 minute mai tarziu, cand Daniel Stan a inscris cu un sut de la marginea careului, langa bara din stanga portarului.

In etapa viitoare, Petrolul joaca acasa cu FC Arges Pitesti.