FC Petrolul Ploiesti s-a impus in penultima etapa din tur, pe terenul Concordiei Chiajna, ocupanta locului 4, cu scorul de 3-2. Gazdele au marcat primele, in minutul 6, prin Oae, care a transformat o lovitura de la 11 m, dupa o tragere de tricou a lui Chirita. Petrolul a raspuns repede, egaland in minutul 17, dupa o lovitura libera executata excelent de Budescu. Acelasi Budescu i-a pasat lui Chirita, pentru golul doi al galben-albastrilor, in minutul 28. Cu 10 minute pana la finalul primei reprize, Pompiliu Stoica a executat pe jos, o alta lovitura libera, ducand scorul de 3-1. Gazdele au redus din diferenta, in minutul 43, dupa un sut al lui Oae, care a lovit transversala si apoi a intrat in poarta din spatele lui Vlad.
Cele doua formatii nu au mai inscris pana la sfarsitul meciului, in ciuda mai multor ocazii.
In ultima etapa din tur, Petrolul va intalni, acasa, liderul Victoria Branesti.
Partida dintre Chiajna si Ploiesti va putea fi urmarita maine, la Prahova TV, la ora 16:30.