Secția de badminton a Clubului Sportiv Comuna Berceni (antrenor Adrian Basarabeanu) se află pe lista onorantă a echipelor care au în palmares câștigarea unui titlu național pe echipe în 2022. Este vorba despre ”aur” la categoria echipe Under 19, în Campionatul Nați onal pe Echipe, în competiția desfășurată la București participând patru echipe, care au jucat sistem turneu ”fiecare cu fiecare”.
Echipa clubului din Berceni s-a impus, câștigând clar toate cele trei partide disputate, astfel: cu CSȘ 6 București (4-1), cu ACS Armada Sud București (4-1), cu ACS Kids Tâmpa Brașov (5-0).
Pentru CSC Berceni au evoluat Dinu Pandele, Luca Pandele, Denisa Muscalu și Anamaria Șerban (împrumutată de la CS Sportul Studențesc, unde este pregătită de antrenoarea Daniela Maleș).
În privința rezultatelor individuale, Luca Pandele a câștigat la zero toate cele șase partide disputate, iar Denisa Muscalu a cedat doar două seturi în cele șase meciuri jucate.
Anamaria Șerban și Dinu Pandele au câștigat 5 dintre cele 6 meciuri disputate, încheind cu setaveraj identic: 11-3.