La Apostolache, s-a păstrat frumoasa tradiție a unui eveniment fotbalistic care să strângă laolaltă mai multe generații de fotbaliști care au evoluat pentru echipa comunei. A fost al cincilea astfel de joc – eveniment, care a strâns aproape numele reprezentative ale fotbalului din Apostolache – primarul Mihai Bratu, Marius Negroiu-fost jucator divizionar, Nini Pelmuș- omul bun la toate, Iulian Vișan, Viorel Dima și mulți alții, foști sau actuali fotbaliști ai echipei Șoimii.
Îmbucurător, în acest an, sărbătoarea prieteniei fotbalistice s-a ținut în ”casă nouă”, la stadion amenajându-se o clădire cu vestiare renovate pentru jucători și arbitri, grupuri sanitare noi, cu care comunitatea din Apostolache se poate mândri.

Amicalul dintre ”foștii și actualii” fotbaliști s-a încheiat nedecis, dupa 60 minute de joc, arbitrat de Marcel Marin, scorul fiind 4-4. Iar dacă pe teren, totul a fost ”la egal”, la repriza a treia au existat…doar învingători!