Sportivii clubului Atletico Slanic, pregătiți de antrenorul Gheorghe Mușat, au participat la Campionatul Național de Atletism în sală U18, care a avut loc la București. Cu toate ca sunt cu o categorie de vârstă mai mică, reprezentanții clubului prahovean au obținut rezultate bune, doi dintre aceștia urcând chiar pe podiumul de premiere.
Medaliații de la Atletico Slănic au fost Bianca Stoica, sportivă care a obținut medalia de bronz la proba de 800m, cu timpul de 2:17.22 minute, și Mihai Rusu, care a câștigat, de asemenea, medalia de bronz, la proba de 3000m, cu timpul de 9:07.53 minute. De menționat că ambii sportivi prahoveni și-au stabilit acum recorduri personale.
S-au mai remarcat, de la Atletico Slănic, Dragoş Mihai Negoiţă (locul 4 la proba de 3000m, cu timpul de 9:08.43 min. – record personal), Cristina Mânzicu (2:30.23 min. la proba de 800m) şi Adriana Gabriela Drăgoi (2:44.20 min. la proba de 800m).