Participantă la turneul final al competiției dotată cu Cupa Asociației Orașelor din România, echipa de fotbal a primăriei Plopeni, care a reprezentat județul nostru, a terminat întrecerea găzduită de Năvodari pe locul 3.
Cu foști fotbaliști prim-divizionari în componență, precum Pompiliu Stoica, Daniel Dumitrache sau Costin Pintilie, precum și alți jucători cu ștate vechi în eșalonul secund (Cernica, Nicorescu, Grigore), plopenarii au reușit o clasare pe podium, după ce au câștigat grupa din care au făcut parte.
Echipa orașului Mioveni, cu fostul portar petrolist Mihai Ilie în componență, a câștigat Competiția Națională de Minifotbal „Cupa A.O.R.” ediţia 2019, după ce a învins echipa similară a primăriei din Năvodari, cu scorul de 10-1.
După fazele locale și regionale, la Turneul Final al competiției au participat echipele primăriilor din Mioveni, Huedin, Lehliu Gară, Sânnicolau Mare, Plopeni, Seini, Șomcuța Mare, Făurei, Năvodari și Balș.