Adus în iarnă pentru a întări compartimentul ofensiv al Petrolului, Adrian Mutu a prins mai multe minute în sala de recuperare şi în piscină decât pe teren. Accidentat la genunchi în partida de campionat cu Astra Giurgiu şi, ulterior, supus unei intervenţii chirurgicale, „Briliantul” mai trebuie să aştepte cel puţin până în Duminica Mare pentru a sparge gheaţa în tricoul „galben-albastru”.
„Adi nu intră în calcule nici măcar pentru manşa retur a semifinalei cu Astra, de miercuri. În continuare urmează un program de recuperare şi, dacă totul va fi în regulă, va reveni la antrenamente la începutul săptămânii viitoare”, a declarat antrenorul Răzvan Lucescu.
Cel mai probabil Mutu va prinde lotul pentru o partidă oficială în duminica de Paşte, când găzarii vor juca la Constanţa, împotriva formaţiei Săgeata Năvodari.
Bogdan CHITIC















