După decizia autorităților ploieștene de a nu permite disputarea jocului din Cupa României în Sala Sporturilor Olimpia, CS Activ Prahova Ploiești, echipa Consiliului Județean Prahova, a primit vizita echipei de Liga Florilor, CS Dacia Mioveni 2012, în Sala Tel George Junior.
Jocul a contat pentru Turul 1 principal din cadrul Cupei României Răureni, iar rezultatul final a fost 28-20 în favoarea oaspetelor. După o primă repriză mai slabă, în care au fost conduse cu scorul de 17-8, jucătoarele lui Dragoș Dobrescu au mai echilibrat disputa în partea secundă a jocului, însă în final au cedat calificarea în favoarea oaspeților de la CS Dacia Mioveni 2012.
Pentru Activ urmează o nouă perioadă de pauză competițională până la (re)startul returului Diviziei A de handbal feminin, unde Activ va întâlni în deplasare CSU Neptun Constanța, pe data de 28.01.2024.