În această dimineață se va susţine testarea fizică și testarea teoretică pentru toate categoriile de arbitri (Liga A, Lot Județean, Lot Stagiari) care își desfășoară activitatea în cadrul CJA Prahova.
Testele fizice vor avea loc la Baza Nouă Snagov, începând cu ora 9, iar testarea teoretică se va susține după testarea fizică.
Școală nouă, în martie
Forul condus de Marian Deaconu anunță că, în luna martie 2019, va începe și un nou curs pentru formarea tinerilor arbitri. Cei care doresc să se înscrie la școală pentru a deveni cavaleri ai fluierului, o pot face până la sfârșitul lunii februarie în baza unor cereri depunse la sediul A.J.F. Prahova, responsabil cu organizarea acestui curs fiind fostul arbitru de eșalon secund Ionuț Neagu.