Astra a pierdut impotriva Universitații Cluj cu 1 la 0, in cadrul etapei cu numarul 13 a Ligii I. Golul a fost marcat de Bostina, care a transformat un penalty extrem de ușor acordat pe arbitrul Colțescu, la un fault in careu comis de portarul Grigore asupra lui Machado.
In repriza a doua, Astra a ratat ocazia de a egala, dar lovitura de cap a lui Paulinho a trecut pe langa poarta lui Hutan. Mai mult, clujenii au ramas in inferioritate numerica in minutul 70, cand Machado a primit rosu direct pentru o lovitura cu cotul aplicata cehului Oprsal.
Chiar și așa, elevii lui Selymes nu au reușit sa egaleze și se vad acum abia pe locul 13, cu tot atatea puncte.
In etapa urmatoare, Astra va juca pe teren propriu, sambata, de la ora 18:30, cu FC Brasov.