Petrolul a incheiat seria meciurilor disputate in Antalya cu un nou succes, reusind sa invinga, scor 1-0, pe FK Atyrau, castigatoarea ultimei editii a Cupei Kazakhstanului. Meciul a fost unul de lupta, petrolistii avand insa initiativa, mai ales in prima repriza, atunci cand au si irosit mai multe ocazii uriase. Budescu, C. Stoica, Bozga sau Somodean au amanat deschiderea scorului pana in minutul 34, atunci cand, dupa o incursiune a lui Pop pe partea dreapta, Constantin Stoica a finalizat cu un sut sec, expediat din marginea careului de 16 metri. Pana la pauza, Pop si Budescu au trecut de putin pe langa 2-0, primul ratand din situatie de „unu la unu” cu portarul advers, iar partea a doua s-a disputat cam dupa aceleasi coordonate. Ploiestenii au mai marcat o data, atunci cand Radchenko a scapat singur, a driblat si portarul, apoi a intors balonul la Catarama si acesta a trimis in plasa, insa arbitrii au inventat un ofsaid, golul fiind, astfel, anulat.