Portarul sarb Marko Campar a inceput alergarile, dupa o perioada de inactivitate cauzata de accidentarea suferita in iarna. Campar a scapat de operatie, varianta ce fusese luata in calcule la un moment dat, si este astepta ca, in curand, sa participe la antrenamentele primei echipe.

Constantin Stoica a marcat, ieri, trei goluri pentru echipa „satelit”, in meciul pe care Petrolul II l-a sustinut la Banesti, in cadrul Ligii A Prahova. Alaturi de Stoica, la formatia a doua au mai fost detasati alti cinci componenti ai lotului primei echipe: portarul Ramniceanu si jucatorii de camp Cuciula, Stanescu, Grumic si Morosan. Petrolul II a condus cu 3-2 la pauza, pierzand, in cele din urma, cu 4-3. Vivi Rachita a urmarit prima repriza a intalnirii, managerul „galben-albastrilor” afirmand ca, pe viitor, ia in calcul varianta sa nu mai trimita jucatori la formatia a doua. „Am vazut multe intrari foarte dure, peste limita regulamentului, care puteau duce la accidentari grave si, tocmai de aceea, nu stiu daca o sa mai trimit jucatori la echipa secunda”, a explicat Vivi Rachita.