Astra a disputat aseara, in Antalya, un meci de pregatire in compania brazilienilor de la Catuense, echipa din campionatul statului Bahia. Aceștia au deschis scorul in minutul 20, egalarea venind dupa un sfert de ora, cand Budescu a șutat puternic de la marginea careului mare. Goian a ratat lovitura de pedeapsa acordata in minutul 82 și meciul s-a incheiat la egalitate, 1-1.

Antrenorul Tibor Selymes a trimis in teren urmatorul 11: Grigore- Mațel (min.46 Mihalache), Goian, Valdez,Țiganașu, De Amorim ( min 72 Tigoianu), Marcu (min.52 Croitoru) , Senin, Budescu(min.56 Junior Morais) , Paulinho, Mihalcea (min.56 Miranda).

Pentru Astra, urmeaza intalnirea cu liderul campionatului polonez, Jagiellonia Bialystok, care va avea loc sambata.