Echipa FC Astra a pierdut partida disputata pe teren propriu, in aceasta seara, in fata Concordiei. Chiajna s-a impus cu 2-0. Adi Rocha a deschis scorul, in minutul 11, cu capul, dupa o centrare a lui Popa. In minutul 42, Budescu a fost eliminat, la 10 minute dupa ce a fost introdus in teren. El a primit doua cartonase galbene, dupa o simunale si dupa ce l-a bruscat pe un adversar.
Tehnicianul Astrei, Mirca Rednic, a fost trimis in tribune de centralul partidei, chiar in debutul reprizei secunde. In minutul 48, Chiajna a beneficiat de un penalty, insa Adi Rocha nu l-a putut invinge pe Silviu Lung de la punctul cu var. Rocha si-a luat revansa 5 minute mai tarziu, sutand slab, dar plasat, din prima, din centrul careului.
Astra ramane cu 38 de puncte si incepe sa aiba emotii serioase in privinta salvarii de la retrogradare.