Formațiile prahovene din Liga a III-a au disputat teste amicale, două dintre partide încheindu-se cu victorii ”trase la indigo”, în duelul dintre formațiile de eșalonul trei cu cele de Liga A Prahova, echipele ”superioare” câștigând la scor de neprezentare.
Pe terenul din Bordeni, un nou amical al formaţiei CS Blejoi, la final de cantonament, a adus un succes clar, 3-0, adversara fiind una dintre echipele medii ale Ligii A Prahova, AFC Băneşti-Urleta.
Din păcate, victoria Blejoiului a fost umbrită de accidentarea lui Iulian Drăgoi (fractură de peroneu), accidentare neprovocată de vreun adversar, fiind victima unei aterizari nefericite la o respingere din săritură.
AFC Băneşti Urleta – CS Blejoi 0-3 (0-1)
Marcatori: Dr. Mănescu (43), Brăila (72), Bălaşa (80)
CS Blejoi – repriza 1: M. Cotolan – Răducea, Pătraşcu, N. Cotolan, Drăgoi (30 Brăila) – Tolea, A. Dinu, Popenciu, Dr. Mănescu – R. Tudor, M. Tudor.
CS Blejoi – repriza 2: Bălănică – A. Dima, Giuroiu, A. Şerban, Toroiman – Cr. Ionescu, I. Dima, I. Şerban, Şchiopu – Brăilă, Bălaşa. Antrenor: Răzvan Vlad

Breaza – la primul succes

Tricolorul Breaza a obținut primul success din perioada de pregătire, trecând de CSO Boldești cu 3-0. Golurile au fost marcate de Răzvan Catana, Daniel Dumitru și Roberto Trăistaru. Formația pregătită de Marius Vișan a fost următoarea: Neacșu, Prodan, Dinu, Catrina, Țăranu, Dudu, Roșu, Duricu, Catana (cpt), Ioniță, Dumitru. Au mai evoluat: Mînzicu, Nedelcu, Negotei, Clinci, Trăistaru, Stănică, Miclea, Țone, Burlacu.