Bazinul de natație și pista de atletism Lia Manoliu din București au găzduit, de curând, competiția Trikids Aquatlon București 2023, la care Clubul Sportiv Petrolul Ploiești a fost reprezentat de către Crîngașu Dania, Panait Sabin, Coman Mircea, Manolache Eric, Pețu Oscar și Ionescu Andrei.
Crîngașu Dania a obținut locul 2 la categoria Trikids 13 ani fete, ca și Panait Sabin la categoria băieți 7-8 ani băieți.
Ceilalți băieți prezenți în competiție au obținut următoarele rezultate: Coman Mircea – locul 4, Manolache Eric – locul 5, Pețu Oscar – locul 6 și Ionescu Andrei – locul 8.
Concursul a constat într-o cursă de aquatlon alergare, cu stop cronometru, urmată de înot.
Crîngașu Dania, după ce a alergat doi kilometri, a fost net superioară celorlalte competitoare în proba de înot 250 de metri, care a propulsat-o pe podiumul competiției.

Cei mai mici triatloniști au alergat 400 de metri și înotat 50 de metri, având evoluții remarcabile la prima participare la aquatlon, toți reușind să se situeze în prima parte a clasamentului general.