Ieri, la Izvorani, pe terenul sintetic al COSR, liderul din C5, CS Blejoi, a susținut un meci amical, considerat bun, reușit, pentru echipa pregătită de Răzvan Vlad, joc disputat împotriva uneia dintre premiantele toamnei în Liga 2 – Unirea Slobozia. A fost 4-3 pentru ialomițeni, înfrângerea venind în minutul 90, după ce la pauză CS Blejoi era în avantaj, scor 2-1.
Pentru Unirea Slobozia au marcat Golda (12), Afalna (54), Mustacă (58), C. Rus (90), în timp ce golurile prahovenilor au purtat semnătura lui Enache (23, 27), Bălaşa (80)
CS Blejoi a început în formula: Bălănică – Drăgoi, T. Giuroiu, A. Nicolae, Ghinea – C. Munteanu, Dima, Enache (cpt) – Dr. Mănescu, D. Ilie, Niţescu. Au mai jucat: Marinache – A. Şerban, Toporan, Moise, Brăilă, Popenciu, Popa, Bălaşa, în timp ce o serie de jucători, precum Pahonţu, Stoica (accidentaţi), N. Badea, Prodan (răciţi) şi Oprea (învoit) nu au bifat acest joc de pregătire.