CS Blejoi a mai obținut o victorie, fără mari probleme, după cum arată scorul, 6-2 cu vecinii” de la CS Păulești! Pe teren, diferența nu a fost chiar atât de mare, oaspeții… rărind rândurile după minutul 80, când au încasat trei goluri, meciul mergând de un 3-2 oarecum ”chilibrat”, la un 6-2, ca de ”tenis”. Iar echipei din Păulești pare că începe să-i placă meciurile cu ”goluri multe”, după 1-5 cu Sepsi II venind această nouă ”lovitură”. În schimb, în ”contul” celor de la Blejoi, lucrurile merg bine, fobalistic,în cont se strang… prime, goluri, puncte! Au fost două reușite extreme de spectaculoase ale lui Nițescu, în poarta lui Nedelcu, multe improvizații în echipa oaspeților, care încep să meargă în… altă ”direcție”.

Plopenarii devin ­”specialiștii” prelungirilor
După câteva meciuri în care au fost în ”scădere de turație”, jucătorii de la CSO Plopeni au reușit să obțină un succes foarte important, în deplasare, victorie care a ”securizat”, într-un fel, poziția a doua și, mai ales, locul de play-off, care pare că nu mai poate fi pierdut!
Elevii lui Daniel Dumitrache au ”dat lovitura” în prelungiri, învingând cu 1-0 la Kids Tâmpa Brașov, după golul lui Dumitru. În precedenta deplasare, tot în prelungiri, golul lui Iancu din penalty adusese un punct, acum au venit toate trei și… s-a făcut liniște la Plopeni.

CS Blejoi – CS Păuleşti 6-2 (2-1)
Stadion: ”Comunal” – Blejoi. Spectatori: circa 200. Marcatori: Șandru (29-11m), Niƫescu (42, 90+3), Lambru (59, 85), Enache (90+2) / Cr. Vasile (14), E. Ioniƫă (70)
CS Blejoi: Bălănică – Catană (85 A. Șerban), Giuroiu (67 A. Nicolae), Şandru, Ghinea – Enache, Pahonƫu (46 I. Şerban), Munteanu (67 Dr. Mănescu) – Brăilă (67 Oprea), Lambru, Niƫescu. Antrenor: Răzvan Vlad
CS Păuleşti: Nedelcu – Pripu, Al. Ştefan, Năstase (87 Leca), Pinescu (63 E. Ioniƫă) – Vrăjitoarea, Neacşu (87 Ursu), C. Stoica (63 Ruptureanu), Stănescu (46 Buză) – Dumitraşcu, Cr. Vasile. Antrenor: –
Avertismente: Pahonƫu (40) / Al. Ştefan (60)
Arbitri: Eduard Ioniƫă (Bucuresti) – Ionuƫ-Traian Neacşu (Bucureşti), Cristian Tănase (Constanƫa)
Observator de joc: Gabriel Gherman (Bucureşti)
Delegat de joc: Daniel-Miodrag Mihai (Bucureşti)
Jucătorul meciului: Nițescu.

Liga 3, Seria 5, etapa 13
AFC Odorheiu Secuiesc – SR Braşov 2-1
Tamas Becze (73), Raul Gavîrliţă (88) / Carlo Danciu (65)
Olimpic Cetate Râşnov – Olimpic Zărneşti  2-0
Raul Drugă (65, 90+2 – penalty)
CS Blejoi – CS Păuleşti  6-2
Bogdan Șandru (29 – penalty), Mihai Niţescu (42, 90+3), Cosmin Lambru (59, 85), Robert Enache (90+2) / Cristian Vasile (14), Eric Ioniţă (70)
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – KSE Târgu Secuiesc  1-3
Otto Vura (89) / Norbert Pakucs (41), Tamas Santa (85), Miklos Locotuş (87)
Kids Tâmpa Braşov – CSO Plopeni 0-1