CSM GALAŢI – ACTIV PRAHOVA PLOIEȘTI 29-27 (14-14)

Echipa de handbal feminin Activ Prahova Ploieşti nu a reuşit să oprească seria înfrângerilor nici într-o confruntare cu o adversară abordabilă, CSM Galaţi, în etapacu numărul 24 din Liga Florilor, disputată ieri, la Sfântu Gheorghe. Deja retrogradată în eşalonul secund, echipa ploieşteană a avut, însă, şanse de a se impune în duelul cu CSM Galaţi, conducând în partea secundă, la un gol diferenţă, până cu nouă minute înainte de final.
De la scorul de 24-23 (min. 52) pentru Activ, gălăţencele au întors scorul, printr-un parţial de 6-1, în şase minute, rezolvând soarta celor trei puncte puse în joc, adjudecându-şi victoria cu scorul final de 29-27.
Cele două echipe au evoluat în următoarea formulă:
Galaţi: Anghel, Micu, Caragea – Cioaric 8, Andrița 7, Vălean 6, Vizitiu 6, Balaban 1, Bokaric 1, Knezevic, Gheorghe, Marcu, Conache, Corban, Clisu, Lopătaru. Antrenor: Relu Druțu.
Activ: Inculeț, A. Popescu, Paraschiv – Lăscăteu 6, Șerban 5, I. Leuștean 4, Beșleagă 3, Crețu 2, F. Popescu 2, Florea 2, Panaite 2, State 1, Mureș, V. Leuștean, Bucă, Vartic. Antrenor: Florin Ciupitu.