După un start de sezon în care a avut ceva ”oxigen”, satelitul Astrei coboară în clasament, după o serie de meciuri slabe, ”legând”, deja, trei partide fără victorie, în care a luat un singur punct, și acela (cu Atletic Bradu, scor 2-2), în prelungiri!
Acum, la Brașov, contra unei formații care are problemele ei, elevii lui Adrian Senin au ”bifat” un eșec la scor de neprezentare, 3-0, într-un joc care nu părea că le poate ridica mari probleme, mai ales după cum a arătat prima repriză, una echilibrată, fără faze de poartă.
A fost suficientă o ezitare la o fază fixă, pentru ca gazdele să marcheze și, apoi, pe teren nu a mai existat decât o singură echipă, finalul de joc găsind oaspeții ”în genunchi”.
Etapa intermediară a adus și o premieră, anume primul punct câștigat de ultima clasată, Viitorul Domnești, care a reușit o remiză cu un alt ”satelit” – cel al CSUC Craiova, rezultatul fiind unul cu adevărat ”bombă”!
Liderul Turris Turnu Măgurele și-a mărit avansul în fruntea ierarhiei, după un nou succes, la Pucioasa, deja, mâine fiind programate alte meciuri, cele contând pentru etapa a 23-a.