De curând, la sala de sport a Liceului „Callatis” din Mangalia, s-a desfăşurat etapa finală a Campionatelor Naţionale de Judo pentru copii (U11). Printre cei 400 de sportivi care au participat, de la peste 85 de cluburi din ţară, s-au regăsit şi reprezentanţi de la CSM Ploieşti, pregătiţi de antrenorii Gheorghe Savu (coordonator) şi Mihai Trandafirescu.
Dintre sportivii ploieşteni, trei au reuşit să se evidenţieze, urcând pe podiumul de premiere, aducând în palmaresul clubului trei medalii: una de argint şi două de bronz.
Medalia de argint din tabăra ploieşteană a fost obţinută de către Leonard Răduţă, care a fost finalist în cadrul probei de la categoria de greutate 50 kg.
Celelalte două performanţe ploieştene au fost realizate de Bianca Croitoru (36 kg) şi Iulian Matei (34 kg), care au câştigat medaliile de bronz la categoriile de greutate 36 kg, respectiv 34 kg.