Echipa FC Petrolul a pierdut Supercupa României, după ce a fost învinsă de Steaua București, cu 3-0. Nikolic a deschis scorul, în minutul 21, după ce a reluat din câţiva metri, sub bară, o centrare perfectă de pe partea stângă, trimisă de Cristi Tănase. Portarul Petrolului a aparat, apoi, un penalty executat de Bourceanu. Inainte, Manasse a fost elimina.
Aflat în centrul careului de 16 metri, Szukala a marcat pentru 2-0, 11 minute mai tarziu, cu capul, din centrarea lui Bourceanu. Căpitanul Stelei a executat perfect o lovitură liberă de pe partea dreaptă, iar fundaşul central al Stelei a câştigat duelul aerian cu apărătorii Petrolului. Steaua – Petrolul 2-0!
Pintilii a stabilit scorul final, in minutul 42. Mijlocaşul Stelei a reluat spectaculos, de la 14 metri, din pasa lui Georgevski. Mingea s-a dus sub bară, lângă vinclu, iar roş-albaştrii au câștigat Supercupa României.