Dinamo a invins cu scorul de 3-1 formatia poloneza Lech Poznan, intr-un meci din cadrul turneului Marbella Cup, din Spania. In cadrul competitiei Marbella Cup, disputata in Spania, Dinamo a obtinut o victorie, iar Rapid si Otelul Galati au suferit infrangeri. “Cainii” au jucat cu polonezii de la Lech Poznan si au castigat cu scorul de 3-1, golurile fiind marcate de Dandea ‘13, Axente ‘55 si Curtean ‘77. Pentru Lech Poznan a inscris Reiss ‘71. In minutul 49, de la Dinamo a fost eliminat Boubacar. Dinamo a evoluat in urmatoarea formula: Balgradean (Naumovski ‘50) – L. Rus, Scutaru (Ionita ‘88), Dandea, Musat (Burnea ‘88) – Filip (Stratila ‘46), Boubacar (Issa Ba ‘49), C. Munteanu (Roman ‘76), Curtean (Rotariu ‘81) – Andrei Cristea (Stanescu ‘72), Axente. “Sunt multumit ca echipa tanara a jucat bine, a marcat trei goluri. Dinamo are un rezervor de tineri foarte bun, iar ei vor face o figura foarte frumoasa in campionat. As mai avea nevoie de un mijlocas central”, a declarat antrenorul echipei Dinamo, Cornel Talnar, dupa incheierea meciului. Tot luni, la Marbella Cup, Rapid a pierdut partida cu Torpedo Kutaisi, scor 4-5, si Otelul Galati a fost invinsa, cu scorul de 1-0, de Dinamo Kiev. Unicul gol al partidei a fost inscris de Tsurikov, in minutul 62. De la Otelul Galati a fost eliminat Daniel Popescu, in minutul 84.