Multescu este la prima infrangere cu Petrolul, desi a plecat de la 1-0 pe Ghencea. La conferinta de presa de dupa meci, antrenorul ploiestenilor si-a varsat nervii pe conducatorii Ligii Profesioniste de Fotbal. „Cum sa nu fiu suparat? E clar ca atat ne-au tinut puterile, am reusit sa conducem jocul in prima repriza. In prima repriza puteam sa mai inscriem doua goluri, in repriza a doua lucrurile s-au schimbat din punct de vedere fizic dar si al diferentei de valoare. Puteam sa inchidem jocul la ocazia lui Dina„, a declarat Multescu la Dolce Sport.
Acest program ma face sa ma gandesc ca suntem cobaii Ligii. Poate vor sa se duca mai devreme in vacanta, sa nu isi piarda biletele?! Pana la coada, Steaua a meritat victoria. Nu la noi este Argaseala in conducere, nu la noi este Avram ca la Astra! Iar o sa avem doua zile pana la urmatorul meci. Se discuta ca ala a facut nu stiu ce ca sa caltige meciul iar Liga li DNA nu vede„, a declarat Multescu, pentru sursa citata.