Petrolul a pierdut dramatic partida disputată în această seară, pe Ilie Oană, împotriva Concordiei Chiajna, cu 3-4, după ce a condus cu 3-1.
Primul gol a fost marcat de Younes, printre picioarele lui Gospodinov, după o pasă excelentă a lui Zerka în interiorul careului. Rocha a egalat cu un şut plasat la colţul lung. Același Younes a readus Petrolul în avantaj, înainte de pauză, cu capul, după o centrare perfectă a lui Străuţ, de pe dreapta. Tot el a marcat și golul 3, în minutul 64, și totul părea decis. Însă atunci a început nebunia. Dos Santosa înscris cu capul la colţul lung, în minutul 84. Același înscris de Dos Santos, printr-o scăriţă, după o pasă excelentă a lui Dinu, a adus egalarea, în minutul 90.
În ultimul minut al prelungirilor, Dinu, cu capul, a stabilit scorul final: 3-4!