Formația Petrolul Ploiești a fost învinsă, 3-2, în partida din etapa a 4-a, disputată la Mediaș, cu ”U” Cluj Napoca, echipă ce a avut terenul suspedat pentru această întâlnire. Claudiu Niculescu a deschis scorul pentru gazde, cu un șut superb din lovitură liberă, în minutul 16. După 13 minute, Pompiliu Stoica a șutat din careu, mingea a fost deviată și Petrolul a egalat. Până la pauză, formația ploieșteană a preluat conducea, după golul senzaținal al lui Vali Negru.
Elevii lui Răchită au început prost repriza secundă, după ce Apostu a primit cartonaș roșu direct, în minutul 54. Clujenii au reușit egalarea 6 minute mai târziu, prin Boștină.
La ultima fază a meciului, Boștină a centrat și Tony a adus victoria ardelenilor cu o lovitură de cap.

Petrolul rămâne cu 4 puncte, după o victorie, un egal și 2 înfrângeri. În etapa viitoare, ploieștenii se deplasează la Chiajna.