Astra Ploiesti a invins, in deplasare, cu scorul de 3-0, echipa FC Brasov, intr-un meci contand pentru etapa a 31-a a Ligii I. In minutul 15, Stratila a fost faultat in careu de Kajcsa, iar arbitrul Mihai Prodan a acordat penalti. Lovitura de la 11 metri executata de N’Doye a fost aparata de Kajcsa, care a respins in fata, iar N’Doye a reusit sa revina si sa trimita mingea in poarta.
In minutul 66, portarul brasovenilor Kajcsa a fost eliminat, dupa ce l-a faultat pe Stratila din pozitia de ultim aparator. Tigoianu a majorat diferenta in minutul 79, dupa o faza creata de acelasi Stratila. Scorul final a fost stabilit tot de Tigoianu, care, in minutul 90+4, l-a driblat pe Haisan si a marcat al treilea gol.