In stagiul 2011 de pregatire in Antalya, Astra a jucat aseara, in nocturna, pe Stadionul Arcadia, in compania vicecampioanei Uzbekistanului, Pahtakor Tașkent.
„Astralii” au obținut cea de a patra victorie, cu 2-0 (1-0). Golurile au fost reușite de Tigoianu, care a avut in minutul 9 o execuție surprinzatoare: a șutat de la 25 metri, lateral stanga, trimițand balonul in plasa, peste portar. In ultimul minut de joc Budescu a marcat pe contraatac..

Selymes a inceput cu Miron – Mațel, Mihalache, Oprsal, Junior Morais, Stratila, Seto, Croitoru, Stan, Tigoianu, Miranda. Repriza a doua a inceput cu doua modificari in aceasta formație: Budescu a luat locul lui Tigoianu, iar Paulinho l-a schimbat pe Stan.