Divizionara „B” de fotbal Petrolul Ploiesti a sustinut, ieri, la Boldesti, primul meci de verificare de la revenirea din Antalya, in compania colegei de esalon, nu si de serie, FCM Targoviste. La capatul celor 90 de minute, s-au impus dambovitenii cu scorul de 2-1 (1-1) ! Golul petrolistilor a fost marcat de Costel Ilie, in minutul 30.
Antrenorul Valeriu Rachita a folosit urmatoarea formatie: Plachta – Puchea, Stepanov, Costache, Karic – Marinescu, Pelanda, Ionila – Hadnagy, Ilie, Budescu. Au mai evoluat: portarul Stanciu (ultima oara, la Otelul) si jucatorii Zahiu, Donets, Buglea, Gorga, Nenciu, Copilu si Curcan.
Mai multa amanunte despre acest „amical” puteti citi in editia noastra de maine.