19.5 C
Ploiesti
xx joi 20 iunie 2019
nr. 8635

„Haltă” înainte de Derby

Sâmbătă, 22 iunie, începând cu orele 10,30, este programată o nouă reuniune de trap, premergătoare celei mai importante duminici a anului pentru cursele de...

Sportivi prahoveni, pe podiumul Campionatelor Balcanice de Judo U15

Petre Apostol La finalul săptămânii trecute, cinci sportivi de la CSM CFR CSŞ Ploieşti au fost în lotul naţional al României care a participat la...

Atleţii de la CSŞ Ploieşti, vicecampioni naţionali la categoria copii 1

Petre Apostol În ziua de 17 iunie, pe Stadionul „Iolanda Balaș Soter” din Capitală, a avut loc Campionatul Național de Atletism pentru categoria copii 1....

Claudiu Tudor – „argint” ca antrenor la copii!

Grupa juniorilor născuți în anul 2012 a clubului Petrosport a ocupat locul 2 la "Cupa FC Farul" Constanța, întrecere găzduită week-end-ul trecut pe stadionul...

Experienţa japoneză, încheiată

Reprezentativa Under 16 a României, formată din juniori născuți începând cu 1 ianuarie 2003, din care face parte și fundașul central al Petrolului -...

CSM Ploieşti a obţinut medaliile de bronz la handbal junioare IV

Petre Apostol Echipa de handbal de la CSM Ploieşti a reuşit să se întoarce de la Râmnicu Vâlcea cu medaliile de bronz, după disputarea turneului...

La Petrolul se pregăteşte ”lista din umbră”!

Ionuț Cioinac – mijlocaș care a evoluat ultima dată la Poli Iași, trecut pe la Dinamo și Fortuna Poiana Câmpina – este ținut în...

Consiliul Judeţean Prahova va prelua echipa de handbal HC Activ

Petre Apostol Președintele Consiliului Județean Prahova, Bogdan Toader, va supune aprobării legislativului județean, în cadrul ședinței din această lună, un acord de principiu privind înființarea...

Olimpia Comarnic – cea mai spectaculoasă promovare

Ligile județene și-au încheiat ”reprezentația”, ultimele trei eșaloane în care mai era de jucat o etapă consumându-și finalul (Superliga, respectiv Liga B Nord și...

Fotbal judeţean, campionatele de seniori, rezultate şi clasamente

Superliga B, etapa a 34-a Carpați Sinaia - Unirea Teleajen 2-1 Petrolul Băicoi - Viitorul Aricești 3-0 Real Rio Cocoșești - Avântul Tomșani 3-4 CSC Berceni - Știința...

Urmăreşte-ne

Ultimele ştiri