La sfârşitul săptămânii trecute, la Bucureşti, s-a desfăşurat Campionatul Naţional de Chanbara, la mai multe probe (kodachi, tate kodachi, choken, tate chochen, choken ryote, nunchaku, tanto, nito, bo, yari, kihondosa), competiţie în care s-au disputat peste 1500 de meciuri, luptându-se în sistem piramidal.
La campionat a fost prezent şi Clubul Sportiv Ambiţia Mădălin, Ana-Maria Tănase (antrenor) şi Adriana Panait (instructor) înscriind în concurs 15 sportivi, care au obţinut următoarele rezultate:
Tiviliki Mădălina: o medalie de argint;
Stoica Fabiana: o medalie de argint, două medalii de bronz.
La categoria copii şi cadeţi:
Cososchi Cezar: şapte medalii de aur, o medalie de argint, o medalie de bronz;
Cososchi David: şapte medalii de aur, două medalii de argint;
Safta Carla: o medalie de aur, cinci medalii de argint, trei medalii de bronz;
Tiviliki Denisa: şapte medalii de bronz, o medalie de argint;
Mihalcea Alexandra: trei medalii de bronz, două medalii de argint.
În plus, prin aceste rezultate, echipa Ambiția s-a clasat pe locul 2 la categoria juniori I și seniori.
Anterior participării la campionatul de chanbara, secţia de wushu a CS Ambiţia Mădălin a participat şi la competiţia similară de wushu, coordonată de Mădălin Tănase.
Clubul prahovean a obţinut performanţe deosebite şi la această competiţie, prin Cososchi David – locul 1, Cososchi Cezar – locul 2, Ungureanu Rareş – locul 3, Panait Elena – locul 3.
Sâmbăta aceasta, va fi rândul secției de kickboxing din cadrul clubului de a concura, urmând să participe la Trofeul Dacic, organizat la Blejoi.