Miercuri după-amiază, divizionara secundă Astra, cu un lot ”reformat” pe scheletul echipei ”satelit” din sezonul trecut și CS Păulești, formație din Liga A Prahova, s-au întâlnit într-o partidă de verificare, prima pentru echipa de eșalon secund, sub comanda lui Florin Stângă.
La Păulești, Astra s-a impus cu 2-1, după golurile marcate de Andrei Zaharia și Adeshina Fatai, respectiv Cristian Vasile (pentru gazde), la capătul unui meci fără probleme, dar cu un ritm destul de scăzut, ”de vină” fiind și căldura, la ora jocului, 18,00, fiind peste 30 de grade!
Au evoluat formațiile:
CS Păulești: Nedelcu – Țugui, Al. Ștefan, Neacșu, Căpraru – Enciu, Comnoiu, Saulea, C. Vasile – C. Anton, Dragomir. Au mai jucat: Pripu, A. Damian, Baciu, D. Mihai, A. Banu, Condrea, Iordan, Leca. Antrenor: Forin Pripu.
Astra (repriza 1): Nedelcovici (30 Berbeacă) – Oreviceanu, T. Giuroiu, Vasilescu, Y. Fatai – Boboc – Zaharia, Grecu, Șerban, Dr. Gheorghe – Găvîrliță.
Astra (repriza 2): Berbeacă (60 Moroz) – Toader, C. Ion, A. Giuroiu, Stanciu – Banu – Dumitrașcu (CS Păulești, via CSO Plopeni), Brăilă, Riza, Udeanu (ex Rapid) (70 Pinescu) – A. Fatai. Antrenor: Florin Stângă.