In week-end-ul trecut, fotbalistii de la FC Astra Ploiesti, acuzand oboseala si accidentarile de la finalul cantonamentului gazduit de propria baza sportiva din Cartierul „9 Mai”, au inregistrat un esec, 0-1 (gol al lui Luput, din penalti, in minutul 2) cu FC Bihor Oradea, echipa lui Ion Marin si Stefan Preda, si un semiesec, 1-1 (puncte ale lui Dascalescu, minutul 70, respectiv Isacov, minutul 52) cu Matizol Ploiesti.
La meciul cu divizionarii „B” din nord-vestul tarii, au fost prezenti, pe fosta arena „Prahova”, si fosti colaboratori sau ex-elevi ai lui Ion Marin, precum Eduard Iuhas, Gheorghe Marzea, Dragos Mihalache, dar si conducatori actuali ai Astrei – Costel Lazar si Cristian Zmoleanu -, la fel de apropiati lui „Sapaliga”, in cele trei mandate avute la Ploiesti. Evident, n-a lipsit nici Petrica Buduru, care i-a marcat, in unele randuri, cariera tehnicianului cu domiciliul in Bucuresti.