La finalul săptămânii trecute, Sala „Nato” a Hotelului Piatra Mare, din Poiana Braşov, a fost gazda Campionatelor Naţionale de Judo rezervate juniorilor 1 (U21), competiţie la finalul căreia sportivii de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti au avut un bilanţ de patru medalii (una de argint şi trei de bronz), trei locuri V şi două locuri VII.
Medalia de argint a fost obţinută de Sergiu Anastase (fiul antrenorului federal de înot Silviu Anastase), la categoria de greutate 81 kg, iar medaliile de bronz le-au revenit sportivilor Marius Colţ (66 kg) şi Rareş Arsenie (90 kg), la individual, precum şi echipei masculine, alcătuită din Marius Colţ, Vladimir Grădinariu, Radu Mărculescu, Rareş Arsenie, Alexandru Petre, Sergiu Anastase şi Andrei Cristescu.
Locul al V-lea a fost ocupat de Denisa Cristea (63 kg), Vladimir Grădinariu (66 kg) şi Radu Mărculescu (66 kg), iar pe locul al VII-lea au încheiat concursul Alexandru Petre (81 kg) şi Andrei Cristescu (60 kg).
La competiţia de la Poiana Braşov au participat 142 de sportivi de la 65 de cluburi din ţară.
Sportivii de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti sunt antrenaţi de Gheorghe Savu (coordonator), Mihai Trandafirescu, Doru Munteanu şi Cosmin Slăveanu.