George Marin

Participant cu echipa națională U18 a României la Turneul celor patru Națiuni, care se desfășoară în Portugalia, echipierul Petrolului, Ianis Stoica, a înscris un gol în partida susținută sâmbătă împotriva țării gazdă. Utilizat pe toată durata partidei de către antrenorul Daniel Oprescu, prin golul înscris în minutul 72, Ianis Stoica a adus echipa noastră în avantaj, după ce Tiago Tomas deschisese scorul (minutul 50), iar Florin Bălan egalase (minutul 68).
Din păcate, echipa României a pierdut, 2-3, jocul disputat în Complexul Sportiv din Vila Real de Santo António după ce a primit alte două goluri în minutele de recuperare, autori fiind același Tiago Tomas (minutul 90+5) și Duarte Carvalho (minutul 90+6).