KSE Târgu Secuiesc – CS Blejoi 0-4

Marcatori: Cosmin Lambru (2, 5, 16), Cosmin Munteanu (4)
KSE Târgu Secuiesc: Niczuly – Bandi (61 Vârtosu), Pacusi, Albu (61 Fabian), Dobozi – Tanko (cpt), Gazda – Gall, Locotus, Antal – Gazdo (73 Barbocz). Antrenor: Vasile Gherghe
CS Blejoi: Ad. Gheorghe – Catană, Stoica (cpt), Nicolae, Badea (84 O. Mănescu) – Enache (45 Rudaru), Licsandru – Chişi (30 Iancu), Munteanu, Dr. Mănescu (65 Cocoş) – Lambru. Antrenor: Răzvan Vlad

Un meci de poveste a reușit CS Blejoi, în deplasarea de la Târgu Secuiesc, una în care, fapt extrem de rar întâlnit, oaspeții aveau 3-0 pe tabelă după primele cinci minute de joc și 4 goluri avantaj, în minutul 16! Iar scorul așa a ”înghețat”, succesul clar, așa cum blejoienii nu mai reușiseră de ceva timp, ducând echipa lui Răzvan Vlad în partea superioară a ierarhiei, unde conduc ”satelitul” lui Sepsi și Odorheiul Secuiesc, cu câte 10 puncte! A fost meciul lui Cosmin Lambru, care a reușit un hattrick de senzație,care se speră să ”schimbe atmosfera” la formația blejoiană, capabilă să conteze în lupta pentru play-off, mai ales că, runda viitoare, are șansa altor trei puncte, la Blejoi urmând să vină ultima clasată.
Din păcate, cealaltă formație prahoveană din Liga a III-a, CSO Plopeni, strânge greu punctele, dar, important este că nu a pierdut, reușind un egal cu Cetate Râșnov, scor 1-1, ”veteranul” Radu Huza reușind golul echipei pregătite de Daniel Dumitrache.