CS Blejoi – CSO Plopeni 4-3 (0-0)

Stadion: Parc Municipal Vest
Marcatori: Enache (47, 57, 88), Chişi (60)/Ciobanu (50), Puiuleţ (85), Butufei (90)
CS Blejoi: Ad. Gheorghe – Ristea, Cl. Stoica, Năstase, Ghinea – Ir. Dumitru, Rudaru – Cocoş, M. Iancu, Vl. Badea – Lambru. Antrenor: Răzvan Vlad
Au mai jucat: Pană – Anghel, Al. Oprea, Enache, Roman, Chişi, Teru, Vl. Oprea, Aranghelovici
CSO Plopeni: Marinică – Cr. Mihai, Trică, Filip, Chejnoiu – Rusu – Ţȋnţaru, Gavrilă, Butufei, Huza – Ciobanu. Antrenor: Iulius Mărgărit
Au mai jucat: V. Ion – B. Panait, Minea, Puiuleţ, Dobrin, I. Panait, D. Iancu, Merluţă.
Arbitri: Alin Gheorghe – Constantin Pantilimonescu, Bogdan Ciocoiu.

Liderul la zi al Ligii A Prahova, CSO Plopeni, și echipa promovată acum câteva luni din primul eșalon județean, CS Blejoi, s- au întâlnit într-un amical pe terenul de la Parcul Vest, câștigat, până la urmă, de echipa „mai bine cotată” – formația de eșalon superior, din Blejoi.
La capătul unui joc echilibrat în prima repriză, încheiat cu un scor alb, 0-0, cu o bară a lui Lambru, în min. 10, și o intervenție salvatoare a lui Ad. Gheorghe în fața lui Ciobanu (min. 23 – atacantul plopenar fiind scăpat singur spre poartă), cele două echipe s-au testat reciproc, golurile venind „ploaie”, de-abia în partea secundă – 7 la număr!
Blejoienii au deschis scorul imediat după pauză, prin Robert Enache, mijlocaș aflat în probe, care a evoluat în tur la CS Făurei, tot în Liga a III-a, și care a fost omul meciului, până la urmă.
Plopenarii au restabilit rapid egalitatea prin Ciobanu, însă după acest gol egalizator, jocul a aparținut elevilor lui Răzvan Vlad, care au mai înscris de trei ori, prin același Enache, în două rânduri, şi Chişi, în plus ratând alte câteva ocazii. Dar, și plopenarii au jucat la fel de ofensiv, marcând două goluri pe finalul partidei, veteranii Puiuleț și Butufei penalizând neatenția apărătorilor blejoieni (echipa de eșalon superior fiind lipsită de serviicile lui Bojoagă și Ilie, accidentați), într-un meci care poate fi inclus în categoria celor considerate… repetiții utile, de ambele părți!