Marian Dima

Cu greu vei găsi în fotbalul românesc şi, cu atât mai puţin în cel judeţean, un jucător care să câştige 5 trofee ale Cupei, la rând! Fie ea şi faza judeţeană… Este vorba despre 7-bmijlocaşul celor de la CS Păuleşti – Vladimir Butufei, cel care a pus al cincilea trofeu de acest gen în “CV”-ul său, unde, anul acesta, s-au adunat multe cupe şi medalii, alături de Naţionala Artiştilor sau la mini-fotbal, cu campioana Chedratax.Acum, Butufei a “prins” a cincea cupă, în tot atâţia ani, după ce echipa sa s-a impus în finala cu CS Blejoi, scor 2-0 (amănunte în pagina 8). Ordinea trofeelor pentru mijlocaşul defensiv de 28 de ani a fost următoarea: Astra 2 Ciorani – CS Păuleşti – CS Păuleşti – Petrolul 52 şi, acum, din nou, CS Păuleşti!
Un alt performer al echipei din Păuleşti a fost – sezonul acesta, atacantul Andrei Ciobanu, care, şi el, are tot atâtea titluri de golgheter al Ligii A – cinci la rând!